5 věcí, které...

15. května 2015 v 14:11 | Maruška H. |  Čas jen a jen pro Marušku.
Vždycky nevím jak začít článek. Chce to nějak nepřímo a nenápadně představit co bude obsahovat a na co se čtenář může těšit. Ale článek co článek je to těžší! Hlavně u takových, kde 'mluvím' o sobě a ne o nějakém produktu, oblečení nebo fotkách. Takže začnu touhle otřepanou frází jako vždycky.

Dnešní článek je další z kategorie o mně. Protože vím, že většinu čtenářů baví číst články spíš ze života a navíc blog navštěvuje i hodně kluků, snažím se omezit témata o kosmetice, líčení atp. Řekla bych, že od toho tu jsou jiné blogerky a mnohem lepší. Ale nebojte, já a můj makeup vozíček jsme nesmrtelná dvojka! :D
Napadlo mě udělat článek o věcech které mám a nemám ráda. Takhle můžete poznat mě a zároveň cizí názor na různé věci.


Hlavně být swag.

Od srdce nemám ráda kluky, kteří chodí se Snapbackem, tunou řetězů a samozřejmě nesmí chybět sluneční brýle (aby působili opravdu jako frajeři). Ještě, když 99% jejich vyprávění je jen o holkách které měli a o majetku, který má vlastně jen jejich táta.
To je stejné jako když holky nosí nonstop vstřihy až po kolena, fotí se skoro nahatý a stěžují si, že je chce kluk jen na sex a nekoukají jaká je uvnitř.


Můj nos.

Každý na sobě určitě najde něco, co nemá rád. U mě je to na prvním místě nos! Grr, jak já ho nemám ráda. Kdyby byl alespoň na zádech nebo na břichu, tak se dá zakrýt, ale na obličeji úplně bije do očí. Mám opravdu nespravedlivé geny. Po mámě jsem zdědila velký zadek, po babičce právě nos a po dědovi malé oči. No, alespoň ty prsa jsem zdědila po mamce a ne po tátovy.

Maruš.

Nesnáším, když mi někdo říká Maruš! Snad nejhorší oslovení, hned po Máně. Vždycky když mi tak někdo řekne, představím si takovou tu babičku - selku na poli, co pase ovečky. Ale až budu stará, budu frajerka Maruš!

Rtěnky.

Teď musím znít asi šíleně, ale rtěnky mě prostě neberou. Čas od času, (když jdu někam, kde mě nikdo nezná) si dám červenou rtěnku. Sice mě máma vždycky vysměje, že vypadám jak Joker, ale rudé rty se mi líbí. Tím to ale končí. Už jenom ten pocit kdy mám rtěnku na sobě. Příjdu si, jak kdybych měla upatlané rty a každou chvilku musím kontrolovat, jestli nemám rtěnku na zubech nebo jinde po obličeji. Snad jednou do té rtěnkové mánie taky spadnu a konečně ty nepoužívané chudinky co mám, vyvětrám ven.

Poangličťování.

Poslední dobou si čím dál víc všímám, jak se každý mermomocí snaží nahrazovat běžné české slova angličtinou. Blogerky nepojmenujou video ''První dojem'' ale ''First Imperssion''. Proč? Protože to vypadá lépe a je to v angličtině víc 'stylový'? Co mám taky na mysli jsou takové ty popisky u fotek, kde si plno lidí napíše hrozně hluboký citát, i když v životě nic nezažili, ale hlavně to napsat anglicky! (Nejlíp si to přeložit na překladači a ještě to napsat špatně). Chápu, že je angličtina mezinárodní jazyk a je teď moderní ho ovládat, ale jsme Češi a měli by jsme být na svůj jazyk pyšní a nenahrazovat každodenní slova angličtinou!

Upřímnost.

Mám ráda, když člověk umí říct věci narovinu a nebýt jak ovečka, která nemá vlastní názor. Nemyslím tu klučičí upřímnost stylu ''Omg, ty si tlustá; jsem jen upřímný'', ale přirozeně říkat svůj názor. Například, když jdu ven, po pěti hodinách se kouknu do zrcadla a zjistím, že jsem měla na obličeji celou dobu šmouhu od řasenky a kamarádka na to řekne jen ''Já si říkala, že tam máš něco divnýho''.. Vážně? Děkuju že si mě upozornila. Už jsem se divila, že ty kluci na mě dneska tolik koukají.

Podpatky.

Až budu velká, chci být jak Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Když se řeknou podpatky, představím si právě jí a její dokonalou sbírku bot. Podpatky prostě miluju. Nejen, že působí žensky, zeštíhlují postavu, ale hodí se snad ke každému oblečení od šatů, až po džíny.
Menší problém je, že na nich neumím ještě pořádně chodit a po delší době mě z nich bolí ťapky. Na léto jsem si koupila s klínkem a i když každý říkal, jak je na chůzi lepší, není! V jehlách se mi chodí mnohem lépe, ale nedokážu si představit, jak v nich celý den pobíhám po městě- po tý typický hrbolatý a rozbouraný Kladenský ulici. Děs.

Letadla.

Asi by to do mě moc lidí neřeklo, ale já prostě zbožňuju letadla! :D. Můj tajný sen je být pilotka, ale řekla bych, že to má šanci asi jako když mi bylo 5 a chtěla jsem být princeznou.

Spaní do odpoledne.

Když se řekne víkend, první co se mi vybaví je postel a já! (A ještě můj oblíbený pořad ve 23:15 na Prima love). Obdivuju (a nechápu) lidi, kteří dobrovolně vstávají už někdy za východu Slunce. Já ranní vstávání naprosto nesnáším a klidně bych měla školu až od 11ti, jen abych se mohla vyspat.

Staří a nemohoucí lidé.

Od doby co mi umřel můj nejlepší děda na světě, jsem hrozně soucitná ke starým lidem. Vždycky, když jdu po ulici a vidim jak jde nějaká babička nebo dědeček - nemůže skoro mluvit, klepou se mu ruce a nevidí ani na klíče - v tu chvíli bych k němu přišla a obejmula ho. Je mi starých lidí hrozně líto.
Stejně tak to mám s lidma, kteří jsou na vozíčku, nebo nějak jinak postižení. Zrovna nedávno jsem viděla celkem mladou slečnu, které končila ruka zápěstím. Úplně jsem se do ní vžila, co si všechno musela v životě vytrpět, jak na ní lidi musí v jednom kuse zírat a jak to bude mít v budoucnu ještě těžké.

Zkuste si víc všímat obyčejných lidí kolem sebe a časem zjistíte, že vaše problémy jsou oproti jejich nic.

iixix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. | E-mail | Web | 15. května 2015 v 14:29 | Reagovat

Swag nesnáším a rtěnky taky moc nemusím. Moc se mi líbí, ale taky když si ji jednou za čas dám, tak mám furt tendenci se dívat do zrcátka jestli je to OK :D Snad je to jen o zvyku, ale zatím zůstávám jen na labellu :D
Angličtinu miluju, takže v tomhle s tebou nesouhlasím. Ale to neznamená, že nemám ráda češtinu.. Jsem ráda, že umím takový těžký jazyk a nejsu žádný neandrtálec jak někeří američani, kteří mají problém se svojí angličtinou :D

2 Maruška H. | E-mail | Web | 15. května 2015 v 14:37 | Reagovat

[1]: Taky jsem věrná labellu :D . Nemám nic proti angličtině, taky jí mám ráda :-) .

3 TerezaP. | E-mail | 15. května 2015 v 15:24 | Reagovat

Taky zbožňuju spaní! :D S tou angličtinou mám stejný názor. Je to krásnej jazyk, ale každý teď používá anglická slova a ani neví co znamenají ;-) . U českých blogerek taky kolikrát nevím co nadpis znamená a pochybju že ty 10tileté čtenářky to budou vědět :-D . Kdyby to napsaly normálně česky, udělají lépe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.