Ideální první rande. Jak na něj?

24. května 2015 v 0:00 | Maruška H. |  Láska, kluci a vše okolo.
První rande… brr, mám osypky jen, když na tyhle dvě slova pomyslím. Netuším, kde je problém, ale radši bych šla k zubaři, než na schůzku. Nemám první rande prostě ráda. Přijde mi to jako konkurz, kdy se dva sejdou a toho druhého skenujou od nejmenšího kousku kůže, až po tón hlasu a dělají si obrázek, jestli teda bude i druhé nebo ne. Není to přirozený! Nejradši se seznamuji spontánně, třeba v partě s kamarády, na školním výletě (ahoj Jirko) nebo jentak na ulici, kdy se dáte do řeči. Jenže to kolikrát nejde, kort v dnešní době sociálních sítí. A co tedy teď?

Pozvání


Žijeme ve 21. století a tak už není vůbec divné, když na první rande pozve holka kluka. Já mám ale zafixováno, že když kluk holku chce, tak jí prostě někam pozve a když ne? Tak nemá zájem. Proto kluky nezvu a čekám, až příjde pozvání z jejich strany.

Místo

Asi jsem staromódní, ale podle mě by si kluk měl zachovat tu nálepku gantelemana a buď slečnu vyzvednout před barákem anebo se pokusit dát sraz co nejblíže k ní. "Zbožňuju", když kluk řekne, ať holka na první venek přijede až k němu. To si jí asi hodně váží.

Kam jít? Za mě se ta vlna "kino na první rande" opravdu nekoná. Je sice hezký, že máte rovnou vymyšlený program (nebo důvod proč slečnu pozvat), ale na prvním rande se mají dva poznávat, povídat si a to se v kině nedá.
Mé vysněné místo na rande je v Praze na Vltavě, jak tam lidi jezdí s takovým tím šlapadlem :D. Splňuje to všechny moje požadavky - být sami, ale ne úplně, možnost si povídat a zároveň si užít tu romantickou atmosféru. Ideální.


Placení

Asi jsem až moc skromná, ale jen, když mi někdo dává dárek, půjčuje nějakou věc nebo za mě platí, mám hrozně divný pocit. Příjdu si jednoduše blbě! O rande nemluvě. Je mi trapně, když za mě kluk platí, ale věřím, že pro kluka by bylo ještě trapnější, kdyby se s ním holka prala o to, že zaplatí. Takže většinou se v hloubi duše zakopávám pod zem, ale nekecám mu do toho.
Mám takovou taktiku. Když přichází moment placení, vyndám si peněženku a kluk většinou zareaguje, že zaplatí on. Když nic neřekne a rovnou platí i za mě, zeptám se ho, jestli nechce přidat (nebo nějakou takovou větu) a pak poděkuju a řeknu, že to nemusel. Zatím mi to vychází! :D

TIP: Jestli zvete holku na film, je super koupit lístky předem. Takhle to udělal jeden kluk s kterým jsem šla do kina a byla jsem hrozně ráda, že se vyhnu situaci s placením.

Líbání

V tomhle bodě jsem jednoznačně proti. Nechápu, proč je v dnešní době už pomalu zvykem, že se dva musí na konci rande líbat, jen aby se neřeklo. Chci toho člověka víc poznat a až po dalších venkách to posunout dál. Pak si ten moment oba dva víc zapamtují a bude výjimečnější.



A jak to vidí ostatní?




Kdo má zvát?

Míša : Podle mě by měl zvát rozhodně kluk.

Vítek: Zvát by měl kluk.

Nicol: Zvát by měl určitě kluk a holka by měla ze zdvořivosti samozřejmě příjmout! :)

Jirka: Kluk, ale když se holce líbí, tak by klidně mohla i ona.


Nejideálnější místo?

Vítek: Někam ven. Hlavně jí nezvát hned domu (teda pokud si kluk nechce jen vrznout) :D.

Nicol: Záleží, jestli chtějí spíš romantiku někde ve dvou, nebo mezi lidma. Ale ideální je to venku, někde na procházce, aby chodili a né trapně seděli na kafi nebo v restauraci :D. To se pak i líp povídá.

Jirka: Nejaké romantické místo, kde by bylo soukromí.

Míša: Rozhodně bych nešla na první rande do kina. Na první schůzce se o tom druhém máš něco dozvědět, takže pokud je teplo, tak nějaká procházka parkem a pokud moc ne, tak třeba kavárna.


Líbání na prvním rande. Ano nebo ne?

Nicol: Líbání hned na prvním rande určitě ne! Ztratilo by se takový to kouzlo a odbylo by se to hned poprvý. Jsem spíš třeba pro něžnou pusu na rozloučenou.

Jirka: Proč ne, není to nic špatného a je to skvělé ukončení schůzky.

Míša: Pokud je rande povedený a víš, že se s ním chceš ještě vidět tak proč ne :).

Vítek: To záleží na holce, když chce, nejsem proti.


Nejlepší téma ke konverzaci?

Jirka: To je nejlepší nechat náhodě.

Míša: Nejlepší téma? Asi o něčem co mají oba společného. Nebo zajímavosti o tom druhém - co má rád, koníčky a tak podobně.

Vítek: Prostě nechat kecat holku a dělat, že tě to zajímá. Důležitý je smát se všemu co řekne (jakože, aby si myslela, že je vtipná) :D.

Nicol: Téma ke konverzaci může být naprostá kravina, hlavně aby se mluvilo, a né trapné ticho. Ideální je se nejdřív ptát co kdo má rád a pak to téma rozvést - sport, škola, kamarádi, volný čas, zvířata, rodina a takové ty základní věci


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blásínek | Web | 26. května 2015 v 14:09 | Reagovat

Moc hezký článek a i blog obecně :) Řekla bych: Díky za rady, ale podle mě by to znělo divně... :D

2 all-is-magic | E-mail | Web | 26. května 2015 v 19:28 | Reagovat

Já taky beru kinu jako divné místo na rande... a já taky svoje kluky poznala přes kamarády, takže to první rande ani nebylo takové seznamovací, takže se to dalo :)

3 Melissa | Web | 28. května 2015 v 2:19 | Reagovat

Hezkou romantiku máš vymyšlenou:)Ale neříkej,že taková hezká holka jako jsi ty ještě nebyla na žádném rande... ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama