Votvírák 2015 + fotky.

26. června 2015 v 18:36 | Maruška H. |  Články za oponou blogu.
Když ostatní děti jezdily na tábor, já jsem poslušně trávila prázdniny s rodiči na chatě. Ne, že by mi to snad zakazovali, ale v tu dobu jsem si nějak neuvědomovala, že i takhle se dají prázdniny trávit. Moje první stanování mě čekalo až před čtrnácti dny. S festivaly je to stejné. Zatím jsem na žadém nebyla (minulý čas). Podle mě se tyhle akce dají pořádně užít jen ve více lidech a já jsem holt taková, že si k sobě jen tak někoho nového nepustím. Veškerý čas trávím jen s Míšou a občas, když je nějaká akce, tak s Eliškou. Neumím si holt dělat nové kamarády. Každopádně jet na festival ve dvou, by bylo prostě trapný.

Kdo čte můj blog déle, ví, že jsou všichni kolem mě zadaný. (Tentokrát) díky, že jsou! S nápadem jet na festival přišla Míša s Milošem a aby nejeli sami, přibrali i mojí druhou kamarádku Báru, s jejím klukem Ríšou a Mě. Takže to máme dva zamilované páry, ze kterých se vám tou sladkostí kazí zuby a Mě.

Festival probíhal od 12. Do 14. června a všechno jsme měli dokonale naplánované. Miloš má auto a tak bychom se krásně vešli, plus kdyby bylo fakt echt hnusně, mohly bychom v autě spát. No jo, to by ale nebylo ono, kdyby se vše na poslední chvíli pokazilo. Miloš ze zdravotních důvodů nemohl jet a tak jsme byli jednak bez řidiče a hlavně bez toho největšího tahače jakékoliv párty :D. Naštěstí jsme se díky rodičům do Milovic dostali, sice jen ve čtyřech, ale hlavně, že dostali!Měšťáci jedou na vesnici.

Vystoupili jsme z auta a spocený, ulepený a zlámaný čekali, že "vchod" na festival bude hned za rohem. Haha, mysleli jsme špatně. Samozřejmě já, která neměla žádné zkušenosti a do posledního dne nevěděla, že se spí ve stanu, si zabalila snad celý pokoj. Nejméně osm triček a kalhoty všech barev a délek. Dále spacák, karimatku, polštářek a milion osobních věcí, jako kdybych jela někam na dovolenou k moři.

Cestou na Votvírák kolem nás všichni chodili nalehko, jen s jednou kapesní peněženkou. Řeknu Vám, na nás byl teda pohled! :D. Každý měl v rukou minimálně dvě obrovské Billa igelitky a na zádech další nálož karimatek, stanů a spacáků. Vypadaly jsme, jak kdybychom se stěhovali a nejeden člověk se pohledem na nás rozesmál. Typický český turisti :D


Vedro, vedro, vedro!

90% mých vzpomínek na Votvírák jsou rozteklé. Doslova. Náš stan měl nejméňě 50000 stupňů a venku to nebylo o moc lepší. Nechápu, proč v takovém obrovském areálu starého letiště neudělají rybník, bazén, nebo přinejmenším sprchy. Už jen z hlediska hygieny to byl hnus a to nemluvím o toi-toikách. Blee.

Druhý den začalo šíleným způsobem pršet. Já s Míšou jsme měly stan pro sebe, ale protože v tomhle prostě nešlo vyjít, schovali jsme se všichni do stanu Báry a Ríši. Když se trochu vyjasnilo, šli jsme si dál užívat fesťáku, ale nějak k večeru, se mi udělalo hrozně špatně. Totiž, bylo to takhle… Na stánku Očka byl Ego a my jsme se probojovali až do předních řad. Normálně jsem myslela, že tam zkolabuju. Všichni kolem mě smrděli, skákali a v jednom kuse sem měla něčí ruku na něčem mém. Fuj. Asi se u mě poprvé projevila klaustrofobie, protože jsem si nepřála nic jiného, než být pryč. Viděla jsem, jak mám míň a míň prostoru a bála se, že každou chvíli omdlím a všichni mě ušlapou. No strašný.

Když jsem se z toho pekla dostala ven, chtěla jsem si jít na chvilku lehnout do stanu. No jo, co se ale nestalo. Náš stan s Míšou celý protekl. Místo "podlahy" byl bazén, všechny věci mokré, včetně karimatky a spacáků. A co teď. Byla tma, že jsme neviděli metr před sebe, bylo mi špatně a naspala jsem tak tři hodiny. Všechny věci jsme v tom blátíčku přenášeli a já, Míša, Bára a Ríša, jsme se museli vmáčknout do stanu pro dva. Moje arachnofobie mi nedovoluje, abych popsala kolik a jaké druhy pavouků, jsme ve stanu měli. Určitě si to dokážete představit.

Další fesťák? Určitě!

Článek může vyznít tak, že jsem si Votvírák neužila, ale ono je zajímavější psát o tom, co se nám přihodilo, než o věcech, které se dají čekat. Na mé první stanování dávám palec dolů, ale na první fesťák? Pecka! Strašně se mi líbily atrakce a také to, že jsem konečně zvládla K2! :D Naprosto skvělá atrakce. Nesmím vynechat to, že jsem viděla (a slyšela) zblízka Spirita, Ega, Yza a milion dalších! A hlavně konečně kamarádku Nikol, abych nezapoměla ♥.

Až bude Votvírák příští rok, tak určitě pojedu znovu. Plánujeme se stejnými lidmi Mácháč a doufám (všichni doufáme), že už i já pojedu s klukem. Taková rada nakonec. Neberte si milion věcí jako já! Nejdůležitější věci na festival jsou vlhčené ubrousky, power bank, mikča na večer a sluneční brýle. Neudělejte stejnou chybu jako já! :D
Fotek zrovna moc nemáme. Ani jeden nechápeme proč, ale prostě jsme vůbec nefotili! A strašně nás to teď štve. Mám pár fotek přední kamerou (nebo jak je teď hrozně kůl říkat "selfíček") a pak pár fotek od Ríšy. A tím to končí. Příště si najmu osobního fotografa, jako mají na svatbách, který za mnou bude celý den chodit a všechno zaznamenávat! A co Vy? Byli jste už letos na nějakém festivalu?

Podle mých rovných vlasů a makeupu můžete poznat, že tyhle fotky byly focené cestou tam. Zpátky jsme se radši nefotily :D. A ano, nebylo by to ono, kdybych na fotce nemrkla.


Stavíme stan no. 1


Stavíme stan no. 2

Na téhle atrakci sme byli snad furt. Sice to není K2, o které jsem psala, ale fakt se nám hodně líbila :).

Tady už jsou poznat lehké náznaky chybějící hygieny a spánku :D. Druhý den jsme šli do města shánět potravu a pití. Je celkem smutný, že Ríša není snad na žádné fotce a když jo, nemá tam hlavu.

Jsme totiž strašně chytrý a nedošlo nám, že vyrážíme přesně v pravé poledne a ještě bez čepic. Málem jsme se cestou na silnici rozpustili, taakže na cestu zpátky, jsme to šli zalomit do hospody.

Jedna z "výletu".

Potřebovala jsem k životu fotku s mýma oblíbenýma Maoami. Ano, oficiálně se pasuji, na největšího žroutíka Votvíráku :D


To je tak, když máte s kamarádkami stejný vkus, nakupujete ve stejných obchodech a ve stanu bez zrcadla, se neplánovaně obléknete stejně :D. Ještě, že máme jinou barvu vlasů!

Ego! Ne, není to focené kalkulačkou. I když od ní Samsung Galaxy S3 nemá daleko.


iixix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TerezaP. | E-mail | 27. června 2015 v 22:33 | Reagovat

Super fotky :-) I článek, pobavila jsem se :D

2 Maruška H. | E-mail | Web | 27. června 2015 v 22:51 | Reagovat

[1]: Děkuju :-) To jsem ráda :D

3 lee-chan | Web | 30. června 2015 v 20:15 | Reagovat

Horko na fesťákách dobře znám, byla jsem dvakrát na Švihově a pokaždé tam bylo na padnutí. Tam ale aspoň hasiči rozstříkávali vodu :)

4 steel32 & darthnellr | Web | 3. července 2015 v 11:10 | Reagovat

tak hlavně, že jste se tam nakonec dostaly :DD a je vidět, že jste si to užily :D hlavně jak jste se stejně oblíkly :DD

5 Michaela | Web | 6. července 2015 v 22:31 | Reagovat

Já byla na Votvíráku minulý a předminulý rok. Moc se mi tam líbilo, tolik kapel za tak nízkou cenu.. ale i nějaké ty mínusy ten festival měl. :D Ale hodně záleží na počasí, no. Vedro i déšt je hrozný. :D Ale strašně moc jsem chtěla jet i letos, ale bohužel mi to nevyšlo s prací. :( Každopádně fotky skvělé ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.