Je v dnešní době rovnoprávnsot mužů a žen? Zamyšlení očima sedmnáctky.

18. srpna 2015 v 12:50 | Maruška H. |  Ze života.
Mám před sebou těžký úkol. Smysluplně sepsat myšlenky, které se mi honí hlavou a celý článek obhájit s tím, že si za následujícím názorem opravdu stojím. Jak jsme se učili ve slohu, některé články informují a některé chtějí čtenáře přesvědčit. A cílem tohoto článku? Asi něco mezi. Chtěla bych, aby se každý nad článkem zamyslel a uvědomil si, že i když nežijeme v extrému jako Islám, pořád tu náznak nerovoprávnosti mezi muži a ženami je.

Čím sem starší, tím víc uvažuju nad každou blbostí, co mě napadne. A nedávno to bylo právě téma, které nějak nemůžu vyhnat z hlavy. A nejlepší místo pro vyjádření pocitů? No samozřejmě blog.
Když se řekne feminismus, vždycky se mi vyjevila skupinka žen, co tvrdě uráží (až nenávidí) mužské pohlaví a shazuje je na úplné dno společenského žebříčku. Takhle si to alespoň já pamatuju z filmů. Když mi moje myšlení nedalo a začala jsem se o tohle téma zajímat víc, "vygůglila" jsem, že feministka ale není žena, co "nesnáší muže", ale ta, co bojuje za rovnoprávnost můžu a žen. Jak to vidím, asi mezi svoje celoživotní úspechy jako 3. místo v recitační soutěži a výhru PC hry za nakreslený obrázek, zařazuji i to, že jsem feministka. (Ano, ano, naivní sedmnáctiletá slečna a téma, které by se mohlo studovat celý den :D )Ideál dnešních slečen.

Podle dnešních společenských žebříčků, u mě v dospívajícím světě, je u holek naprosto tabu to, co je u kluků frajeřina.
Holka, co se opije do němoty a zvrací, je hned trapná. Holka se musí chovat jako dáma a upravovat se, jinak je ostatními urážená za mužatku. Nesmí mluvit sprostě a řeči o sexu? Naprosto tabu. Holky si počet sexuálních partnerů ubírají, (protože je v dnešní společnosti trapné, aby holka měla v posteli hodně kluků) a kluci svoje čísla naopak násobí. Nechápu proč. Holky si mají zachovat odraz dam z 50.let, být elegatní, jemné, nevinné a kluci si v dnešní době můžou ze slovníku vymazat slovo vztah a brát holky jen jako objekt k sexuálnímu uspokojení?

Buďme u sexu na jednu noc. Napíšu Vám malý příklad.

Ze strany kluka.

1, Kdyby holka v momentu, kdy mazlení přechází do něčeho víc, sex odmítla, hned si kluk bude chtít zachovat tu svou hrdost a začne jí pak před kámošema urážet, že je stará panna a že jí stejně ani nechtěl.
2, Kdyby, jak se říká, mu dala, hned by druhý den byla za děvku a kluk? Byl by samozřejmě za frajera. "Oooo gratulace, si borec, máš další zářez!!!" tleskám

Ze strany holky.

1, A kdyby to bylo naopak? Kdyby holka sváděla kluka a on se s ní vyspat nechtěl? Podle mě by byla odpověd úplně stejná. Začal by před kámošema dělat machra, ego by mu stouplo ještě víc a holku akorát vysmíval.
2, Ve druhém případě, že oba chtějí, by holka byla pořád za tu, co spí s každým a on za borce, co má další zářez.

Proč? Ptám se znova. To jen kluci mají dovoleno být nadržený a chtít sex? Kluci, Vy urážíte holky co měly víc sexuálních partnerů, že jsou děvky, přitom je z nás děláte sami :). Kdyby jste chtěli sex jen ve vztahu, žádné "děvky" by nebyly.

Muži dávají lásku, aby dostali sex a ženy dávají sex, aby dostali lásku. 

Muži top, ženy flop?

Už od dětství máme před očima jasnou idylku domácnosti. Muž, který vydělává a táhne celou rodinu a ženu, která se 'jen stará o domácnost' a je peněžně závislá na manželovi. Alespoň u mě doma to je týden co týden hádka o tom, jak táta platí všechno a máma "mu plincá vodu, níčí nábytek.." Přitom mají úroveň vzdělání stejnou.

Proč muži vydělávají víc a obsazují větší procento na vysokých pracovních pozicích? Proč je například v politice jen pár žen? Nepovídejte mi, že odpověď bude "Chlapy jsou chytřejší." To je absurdní.

Další krásný příklad. Ženy za volant nepatří, žena neumí řídit. Nikdy jsem nechápala, proč se to říká. Ženy jsou kolikrát zodpovědnější a opatrnější než muži, kteří machrujou, jak jedou rychle.

"Hlavně, že si krásná, najdeš si bohatého manžela." aneb jak jsou ženy vnímané. Jen jako sexuální symbol. Sice Vám muži pochválí krásu, ale aby někdy pochválili to, že jste chytrá, inteligentí? S tím sem se zatím nesetkala.

He for she.

Kampaň, kterou je mluvčí Emma Watson. Vybízí muže, aby bojovali za práva žen. Je škoda, že He for she, není v České republice tolik profláklá (nebo o tom nevím). Myšlenka se mi hodně líbí. Není to brané tak, aby se ženy rvaly za své práva, ale aby muži pochopili, co se ve světě děje a něco s tím dělali.

Jednak mi je Emma dost sympatická a jak jsem psala, z proslovu jsem nadšená. Myslím, že moje slova dokonale nevystihnou to, co Emma řekla na schůzi OSN. Video si pusťe tady a kdo nerozumí, v plném překladu ho najdete zde.


Z obrázku.. "Tato práva sama považuji za práva lidská, ale i tak si uvědomuji, jak nesmírné štěstí jsem doposud měla. Můj život je plný výsad už jen proto, že mě rodiče neměli o nic méně rádi kvůli tomu, že se jim místo mě nenarodil syn; že mě ve škole kvůli mému pohlaví nikdy nijak neomezovali; že mě moji učitelé a mentoři nikdy nepodceňovali jen proto, že se jednoho dne možná stanu matkou."Právě tito lidé pro mě celý život byli velvyslanci rovnosti mezi pohlavími a jen díky nim jsem dnes taková, jaká jsem. Možná o tom ani nevědí, ale právě tito bezděční feministé mění dnešní svět k lepšímu. A právě takovýchto lidí potřebujeme více." Emma Waton

Na takový malý závěr bych chtěla dodat, že článek musíte brát s nadsázkou. Nechci, aby vyzněl jako, že holky jsou nejlepší, chovají se jak nejlépe to umí apod. Zároveň chci napsat, že neházím všechny kluky do jednoho pytle a nemůžu tu přednášet o feminismu, když v podstatě ani do hloubky nevím o co jde. Chtěla jsem poukázat na dnešní dobu, hlavně v té sexuální stránce. Jak je ženská společnost zavrhována, co se týče počtu sexuálních partnerů atp. I ženy jsou lidi a mají stejné touhy jako muži. Jen je od nich očekávané, že to nebudou jako pravé dámy dávat najevo. Zatímco muži, lovci, sbírají holky do postele jak trofeje... Je to smutné a nejednou jsem snila o době, kdy se kluci slečnám dvořili, žádali povolení na rande od rodičů a sami se chovali tak, že pro ně sex byl něco výjmečného... Tak třeba v příštím životě :).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A | 18. srpna 2015 v 13:12 | Reagovat

Jsem kluk a musim ti rict ze jsem se ted docela zamyslel.. Tvuj blog sleduju uz dlouho a musim ti rict ze mas úplně stejny názory jako ja.. Taky nechápu kluky co mají holku jenom na sex i kdyz je ty holky sebevic miluji.. Jsme asi jiný nebo ja nevim.. 8-O A s tím jak kluci machruji o tom ze se vychrapali treba s 20 holkama jsem uz dávno přestal věřit protoze to proste neni pravda :-) to ja vzdycky byl ticho s kym jsem spal protoze je to jenom moje vec a nepotrebuju to rikat dalším 10 lidem.. Jen pokračuj v těhle článcích a vykašli se na nejakou kosmetiku protoze tohle je přesně to v čem jsi fakt dobra :-)

2 Maruška H. | E-mail | Web | 18. srpna 2015 v 13:15 | Reagovat

[1]: Přesně, taky nechápu, co je na tom tak "hustýho". Hlavně, proč kluci můžou a holky ne? Když se holka s někým vyspí jen na jednu noc, je hned děvka, ale kluk borec...
Teda, děkuju hrozně moc! :-). I mě to baví, ale vymyslet téma a rozepsat se je kolikrát hrozně težké.

3 Lenuš | Web | 18. srpna 2015 v 13:24 | Reagovat

Pravda..:) jen škoda, že ty frajírky, který si za každou holku v posteli dělají čárky ani nenapadne se nad tímhle zamyslet. Jak to vidí holka, že občas taky potřebuje sex a že nestojí o to, aby o tom věděla celá parta těhle frajírků.

A to s těma platama taky nechápu. Dají jim víc, protože jsou chlapi? Dají předsnost muži před ženou, když jim leží na stole životopisy? Vždyť i v této době může jít muž na mateřskou...-.-"

4 Maruška H. | E-mail | Web | 18. srpna 2015 v 13:26 | Reagovat

[3]: Tak, tak! :-) Hlavně když jí pak nadávají, že lehká atp. Paradox je, že kdyby každý kluk nechtěl holku jen do postele, žádné by nemohly tyhle nadávky říkat :D
To je taky dobrý příklad! :-) Souhlasím

5 A | 18. srpna 2015 v 13:41 | Reagovat

Je to tim ze celá tahle společnost je hrozná.. Lidi se posuzují podle toho jak vypadá, jaky ma možnosti co se týče peněz a tak.. A s tim ze kluk se s holkou jenom vyspal mas uz bohužel sama zkušenost.. Ale to je taky tim ze se ty dnesni holky těm klukům taky sami nabizej.. Ale tim rozhodne nemyslim ze ty jsi jako oni to rozhodne ne :-) a jestli ti muzu poradit tak začni přemýšlet nad tim ze by jsi začala natáčet o tomhle videa protoze na to mas :-)

6 Iveta | 18. srpna 2015 v 23:08 | Reagovat

Stejne furt nechápu jak muzes být sama :-)  vždyť je všude takových kluků co by te urcite chtěli :-D

7 Maruška H. | E-mail | Web | 18. srpna 2015 v 23:09 | Reagovat

[5]: Videa natáčet asi nebudu :-?  :-)
[6]: Pár by se jich asi našlo, ale já čekám na někoho extra :D O:)

8 Iveta | 18. srpna 2015 v 23:45 | Reagovat

No aby jsi se toho extra kluka taky dočkala :-)

9 Melissa | Web | 19. srpna 2015 v 15:04 | Reagovat

Fakt dobrý článek.Vždycky to bylo tak,že kluci a muži měli navrch,i když taky nechápu proč,ale už v dávných dobách byli bráni jako živitelé rodin.Musím uznat,že v některých oborech jsou prostě muži lepší-např.doktoři,různí specialisté,PC odborníci,ale spousta se mi toho taky nelíbí.Rozdíly co se týkají finanční stránky,jejich namyšlenost v některých věcech,atd.,ale hlavně se mi nelíbí,že si myslí,že v sexu se jim snad musí žena ve všem podvolit.Bohužel,dnešní holky si to v mnoha případech dělají samy a některé se chovají opravdu jako děvky.Pak jsou tu zlatokopky,které udělají v sexu cokoliv,jen aby za to dostaly vytoužené věci,luxusní dovolené,auta,apod.Spousta jich leze klukům-mužům do postele sama,aniž by to ti dotyční vůbec chtěli.Všichni kluci a muži ale taky nejsou takoví.Znám spoustu slušných a hodných kluků,kteří opravdu chtějí,aby ta holka taky byla slušná,hodná a měli se s ní o čem bavit,aniž by s ní hned měli sex.Proč to jde mezi mnoha mladými lidmi v USA a tady ne?Ale to by bylo na dlouhé povídání.Prostě si to hodně holek a žen dělá samo,ztratila se slušnost,úcta,holky se snaží vyrovnat klukům v pití,sprostých řečech,atd.Myslíš si snad,že je krásný pohled na opilou,i když hezkou holku,která jak píšeš zvrací,mluví sprostě a s klukem by se vychrápala hned na záchodcích...? :-?

10 Martin | 22. srpna 2015 v 9:58 | Reagovat

Zdravim. Podle meho skromneho nazoru na tu sexualni stranku veci, tu ani tak nejde o rovnopravnost. Spise jde o to, ze nekteri kluci se po odmitnuti citi dotcene a tak dotycnou slecnu nazvou devkou, aby si alespon trochu ulevili a zhojili si sve komplexy. Naproti tomu zhrzene slecny si povetsinou nic lecit nepotrebuji. Taky je dulezite si uvedomit, ze kluci jsou mnohem soutezivejsi nez divky, coz je duvodem silnych/pomlouvacnych reci ve skupine - snaha o to stat se alfasamcem.
Osobne se domnivam, ze vetsina kluku by slecnu devkou nenazvala, i kdyby spala s 30 kluky. Prece jen, kazdy kluk, ktery uz ma neco za sebou, vi, ze nekdy proste musis.
Pardon za diakritiku, mobily jsou zlo.

11 Lamič | E-mail | Web | 3. září 2015 v 22:49 | Reagovat

Musím říci, že jde z mého pohledu o zajímavý pohled na věc a docela inspirující. Tu a tam je ale pár věcí, se kterými moc nesouhlasím.

1) Sex na jednu noc – Asi jsem z trochu jiné sorty, ale mě naopak imponuje, pokud žena dělá drahoty a já ji musím nějaký čas dobývat, než se člověk dostane k sexu. Je tam faktor toho, že jsem se pro to musel snažit, že holka není „levná“ a proto si dané více vážím.

Na druhou stranu sto lidí, sto chutí a ze svého nejbližšího okolí vím o spoustě známých, kteří naopak vyhledávají ty, které mají pověst, že „dají každému“. Proč? Zkušenost, výzva toho být ten, který bude dost dobrý, že ho neopustí atd. Tady také platí to, že kdo chce psa bít, hůl si najde. Machrovat se dá úplně na všem, tvůj příklad nevyjímaje. Pak je ale otázka, jestli do takové osoby investovat city :)

2)  Muži top, ženy flop? – Souhlasím s tebou v tom, že dnešní rozložení pracovních pozic určitě v mnoha ohledech nekoresponduje se schopnostmi. A nadřízení na vyšší posty často obsadí muže. Protože můžou a chtějí. Důvodů může být víc. Nechtějí se o moc dělit se ženou, mohou udržet pánský kolektiv i v rámci práce atd. Není to spravedlivé. :)

Závěrem bych asi dodal, že jsem pro emancipaci žen. Pouze se mi nelíbí případy, kdy se ženy snaží dosáhnout toho, aby nás předehnali a nevědomky nám tím berou to naše právo, které hodně z nás bere jako přirozené a máme ho rádi. Totiž abychom vás mohli ochraňovat, bránit.

Také dle mého není úplně dobré, pokud by ženy ve snaze se nám „vyrovnat“ ztratily to, co je dělá ženami. Vy ženy jste své a ačkoliv nám místy lezete svojí mentalitou pěkně na nervy, je to i důvod, proč vás máme tak rádi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama